Спарта (Прага) победи без проблеми израелския шампион Апоел Кирят Шмона с 3:1 в мач от група "I" на Лига Европа. Домакините на "Дженерали Арена" решиха всичко в своя полза още до почивката.

В 7-ата минута Крейчи откри резултата след едно разбъркване в пеналта на гостите. Секунди по-късно домакините удвоиха преднината си, след като Кадлец нахлу отдясно и с прецизен изстрел не остави шансове на вратаря – 2:0. В последната минута на първото полувреме Швейдик с точен удар с глава отблизо направи класиката – 3:0. След почивката мачът просто се доиграваше. Четвърт час преди края гостите върнаха един гол чрез Габай. Бившата звезда на "Левски" Дарко Тасевски влезе като резерва за гостите в 77-ата минута на мястото на аржентинеца Брайън Герзичич.

В същото време Лион продължава победната си серия в групата. Френският гранд би финалиста в турнира Атлетик (Билбао) с 2:1. Джими Бриан центрира отлично към голмайстора Лисандро Лопес, който откри резулатата. В 79-ата минута обаче гостите изравниха. Йоренте намери Ибай Гомес и той без проблеми опъна мрежата зад стража Реми Веркутр. Бриан се превърна в герой за домакините, след като 4 минути преди края разстреля Горка Ираисос. Победата остави Лион на върха с пълен актив от девет точки. Билбао пък е на последно място с една.